Header

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris in augue mollis, semper est ac, aliquet turpis. Vestibulum ut dapibus dolor. Vestibulum commodo, ligula non iaculis tristique, erat sem luctus sapien, sed auctor felis nisi sed mauris. Maecenas eu iaculis tortor, ac volutpat ipsum. In eget lacus erat. Nullam nec magna tellus. Vestibulum rutrum velit et nulla tristique, ac sodales risus tempor. Phasellus sed nisi ut nibh accumsan commodo sed a libero. In ut semper felis, a vestibulum mi. Ut et lacus lectus. Vivamus tempus erat et augue bibendum posuere. In mauris metus, ultrices vel vulputate nec, dictum eget nulla. Etiam ac est metus. Mauris at orci pretium, congue erat vel, vulputate eros. In posuere venenatis lacinia. Mauris aliquam faucibus velit, vitae cursus tellus aliquam vel.

Kültürel varlıkların kimliğimiz ve belleğimiz, doğal varlıkların yaşamın kendisi, ekosistemin yaşamın güvencesi olduğu,  doğayla barış olmadan barış içinde bir yaşam kurulamayacağı bilinci ile biraraya gelen demokratik kurum, örgüt ve bireyler olarak bizler; Karşı Forum bileşenleri olarak yaşamı korumaya kararlıyız. 

Karşı Forum bileşenleri olarak savaşlara, katliamlara, ayrımcılıklara, başta kapitalizm olmak üzere insan merkeziyetçi sömürülere; bu konularda devletlerle uluslararası örgütlerin karar ve uygulamalarına karşı yaşam hakkını, canlı ve cansız tüm varlıklar için savunuyoruz. 

Şartlar ne olursa olsun, bizler; bilime ve tanıklıklara dayalı bilgi üreterek toplumsal dayanışma ruhuyla, kolektif ve hiyerarşisiz bir biçimde yaşam hakkını korumak, kültürel değerler ve doğal varlıklar için mücadele etmeyi, bilgilerimizi ortaklaştırmayı, paylaşmayı sürdürecek, birlikteliğimizi büyüteceğiz.